План
сацыяльнай, выхаваўчай і ідэалагічнай работы ДУА "Замосцкая сярэдняя школа"
на IV чвэрць 2023/2024 навучальнага года
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Клас |
Дата |
Адказны |
Красавік-май |
||||
Ідэалагічнае і грамадзянска-патрыятычнае выхаванне |
||||
1. |
Інфармацыйная гадзіна “Саюз Беларусі і Расіі:гісторыя даўжынёй у стагоддзі” (да Дня яднання народаў Беларусі і Расіі) |
1-11 |
02.04-06.04 |
Класныя кіраўнікі, Пісарык Д.Ю. |
2. |
Інфармацыйная гадзіна “Беларусы, якія пакарылі космас” (да Дня касманаўтыкі) |
1-11 |
12.04-17.04 |
Класныя кіраўнікі |
3. |
Адзіны дзень інфармавання (ШАГ) |
8-11 |
18.04 |
Пісарык Д.Ю. Класныя кіраўнікі |
4. |
Адзіны дзень інфармавання (ШАГ) |
8-11 |
16.05 |
Пісарык Д.Ю. Класныя кіраўнікі |
5. |
Тыдзень памяці (па асобным плане) |
1-11 |
03.05-08.05 |
Класныя кіраўнікі, Пісарык Д.Ю. |
6. |
Інфармацыйная гадзіна “Дзяржаўная сімволіка” (да Дня Дзяржаўнага герба і Дзяржаўнага сцяга РБ) |
1-11 |
13.05-15.05 |
Класныя кіраўнікі |
Духоўна-маральнае выхаванне і палікультурнае выхаванне |
||||
7. |
Гульнёвыя заняткі для акцябрат “Па слядах казачных герояў” |
2-5 |
12.04. |
Гнуда А.А. |
8. |
Інфармацыйная гадзіна “Музеі Беларусі: завочнае падарожжа” (Да Міжнароднага дня музеяў) |
1-11 |
15.05-19.05 |
Класныя кіраўнікі |
9. |
Кіналекторый “Канвеер смерці” (Да Міжнароднага дня вызвалення вязняў канцлагераў) |
8-11 |
12.04 |
Пісарык Д.Ю. |
Выхыванне культуры бяспекі жыццядзейнасці |
||||
10 |
Выхаваўчая гадзіна “Лудаманія і гэмблінг: што гэта, як з гэтым змагацца?” |
1-11 |
20.05.-25.05 |
Класныя кіраўнікі |
11. |
Выхаваўчая гадзіна “Бяспечнае лета” |
1-11 |
27.05-31.05 |
Класныя кіраўнікі |
Эканамічнае, працоўнае і прафесійнае выхаванне |
||||
12. |
Выхаваўчая гадзіна “Патрэбнасці і магчымасці” |
1-11 |
15.04-20.04 |
Класныя кіраўнікі |
13. |
Інфарм-дайджэст “1 мая – свята міру і працы “ |
1-11 |
22.04-01.05 |
Класныя кіраўнікі |
14. |
Групавыя заняткі “Памылкі ў выбары прафесіі” |
8-11 |
22.04-26.04. |
Класныя кіраўнікі |
Эстэтычнае выхаванне |
||||
15. |
Інфармацыйная гадзіна “Помнікі і гістарычныя мясціны Беларусі” |
1-11 |
15.04-19.04 |
Класныя кіраўнікі |
Выхаванне псіхалагічнай культуры |
||||
16. |
Выхаваўчая гадзіна “Знешняе аблічча і ўнутраны свет” |
1-11 |
22.04-27.04 |
Класныя кіраўнікі |
Выхаванне культуры здаровага ладу жыцця |
||||
17. |
Выхаваўчая гадзіна “Як не стаць рабом залежнасці” |
1-11 |
08.04-13.04 |
Класныя кіраўнікі |
18. |
Відэалекторый “Стыль жыцця – здароўе” (да Сусеветнага дня здароўя) |
1-11 |
08.04 |
Класныя кіраўнікі |
19. |
Урок здароўя. “Здаровае сэрца – доўгае жыццё”. Сустрэча з урачом. |
7-11 |
16.04 |
Лешчанка Н.А. |
20. |
Круглы стол “Пасіўныя і актыўныя курыльшчыкі” |
8-11
|
28.05 |
Класныя кіраўнікі |
Экалагічнае выхаванне |
||||
21. |
Выхаваўчая гадзіна “Чарнобыль… Аднаго хапае слова” (38 гадоў з дня аварыі на Чарнобыльскай АЭС) |
1-11 |
26.04.-01.05 |
Класныя кіраўнікі |
Сямейнае і гендэрнае выхаванне |
||||
22. |
Тыдзень сям’і (па асобным плане) |
1-11 |
13.05-18.05 |
Класныя кіраўнікі, Пісарык Д.Ю. |
23. |
Інфармацыйная гадзіна “Дзяцінства пад аховай” (да Міжнароднага дня аховы дзяцей” |
1-11 |
20.05-25.05 |
Класныя кіраўнікі
|
Выхаванне культуры быту і вольнага часу |
||||
24. |
Казкатэрапія для самых маленькіх “Казачныя сустрэчы” (да міжнароднага дня дзіцячай кнігі) |
1-4 |
03.04 |
Класныя кіраўнікі |
25. |
Свята апошняга званка |
1-11 |
31.05 |
Гнуда А.А., Дзмітрыева Т.Л. |