План работы

Аздараўленчы лагер "Вясёлка"

развернуть

План работы летняга аздараўленчага лагера з дзённым знаходжаннем “Вясёлка”

Дата

Тэма

Мерапрыемствы

Адказныя

1-ы тыдзень “Беражы сваё жыццё і здароўе”

01.06

Знаёмства. Міжнародны дзень абароны дзяцей.

8:00-8:30 – збор дзяцей

8:30-8:45 – зарадка

8:45-9:00 –  урачыстае адкрыццё летняга аздараўленчага лагера

9:00-9:30 – інструктаж па мерах бяспекі “Трэба ведаць і выконваць”

9:30-10:00 – сняданак

10:00-11:00 – гутарка “Правы дзіцяці”. Конкурс малюнкаў на асфальце “Мы за мір!”

11:00-12:30 – спартыўная гадзіна “Спорт і шкодныя звычкі”

12:30-13:00 – абед

13:00-14:30 –  хвілінка здароўя “Прафілактыка інфекцыі COVID – 19”, дыскатэка “Мы танцуем і спяваем”

14:30-15:00 – полудзень

15:00 – адыход дадому

 

Дзмітрыева Т.Л.

Іўкіна Т.Ю.

Васілевіч Т.А.

Дата

Тэма

Мерапрыемствы

Адказныя

02.06.

Рэспубліканская акцыя “Выбар лета. ЗдарОва! ЗдОрава! Карысна! Дружна!”

8:00-8:30 – збор дзяцей

8:30-8:45 – зарадка

8:45-9:00 – лінейка, хвілінка бяспекі “Адпачываем без траўм”

9:00-9:30 – адкрыты мікрафон “Простыя правілы здароўя”

9:30-10:00 – сняданак

10:00-11:00 – сустрэча з работнікамі Замосцкай УА “Прывітанне, доктар Айбаліт!”

11:00-12:30 – флэшмоб “Спорт, здароўе, прыгажосць”

12:30-13:00 – абед

13:00-14:30 –  хвілінка здароўя “Рэжым дня”, конкурс сэлфі “Гэда здорава быць здаровым!”

14:30-15:00 – полудзень

15:00 – адыход дадому

 

Гладкая Г.М.

Клемянтовіч В.В.

Жарыкава А.П.

Дата

Тэма

Мерапрыемствы

Адказныя

03.06

Прафілактыка

ДДТТ і пажарная бяспека

8:00-8:30 – збор дзяцей

8:30-8:45 – зарадка

8:45-9:00 – лінейка, хвілінка бяспекі “Бяспечны маршрут: школа-дом-школа”

9:00-9:30 – сустрэча з супрацоўнікамі ДАІ “Дарога без небяспекі”

9:30-10:00 – сняданак

10:00-11:00 – гульня-падарожжа “У краіне пажарнай бяспекі”

11:00-12:30 – прагулка-практыкум “Движение – жизнь, когда по правилам”

12:30-13:00 – абед

13:00-14:30 – хвілінка здароўя ”Асцярожна! Сонца!”, рухомыя гульні з элементамі ПДР для летняга адпачынку.

14:30-15:00 – полудзень

15:00 – адыход дадому

 

Рыбак А.Р.

Данцова С.В.

Клемянтовіч Т.П.

Дата

Тэма

Мерапрыемствы

Адказныя

05.06

Шкодныя звычкі

8:00-8:30 – збор дзяцей

8:30-8:45 – зарадка

8:45-9:00 – лінейка, хвілінка бяспекі “Правапарушэнне і пакаранне”

9:00-9:30 – турнір па надаванню паветраных шарыкаў

9:30-10:00 – сняданак

10:00-11:00 – падарожжа ў краіну здароўя “Жыццё без шкодных звычак: умейце сказаць “не”!”

11:00-12:30 – час спартыўных прыгод і рэкордаў “Карнавал здроўя”

 12:30-13:00 – абед

13:00-14:30 – час здароўя “Злосны чараўнік Наркотык”

14:30-15:00 – полудзень

15:00 – адыход дадому

Наумовіч Н.С.

Палуян Т.А.

Радзюкевіч А.Э.

2-гі тыдзень “Я гэты край Радзімаю заву”

Дата

Тэма

Мерапрыемствы

Адказныя

07.06

Памяць пранясём праз стагоддзі

8:00-8:30 – збор дзяцей

8:30-8:45 – зарадка

8:45-9:00 – лінейка, хвілінка бяспекі “Паводзіны з незнаёмымі рэчамі (сумкі, каробкі, пакеты)”

9:00-9:30 – час памяці “ Дзякуй салдатам Перамогі за тое, што не ведаем вайны”

9:30-10:00 – сняданак

10:00-11:00 – конкурс малюнкаў “У барацьбе за Радзіму”

11:00-12:30 – хвілінка здароўя “Рэспіраторныя захворванні”, працоўны дэсант “Не пакінем без клопату”

12:30-13:00 – абед

13:00-14:30 – экскурсія па помнікам і абеліскам, ускладанне кветак “Ніхто не забыты”

14:30-15:00 – полудзень

15:00 – адыход дадому

 

Дзмітрыева Т.Л.

Нямковіч А.К.

Шахновіч Т.К.

Дата

Тэма

Мерапрыемствы

Адказныя

08.06

Патрыятычныя акцыі “Роднае народнае”, 

8:00-8:30 – збор дзяцей

8:30-8:45 – зарадка

8:45-9:00 –  лінейка ”Нашы сімвалы – наш гонар”

9:00-9:30 – музыкальная гадзіна “ Вянок беларускіх песень”

9:30-10:00 – сняданак

10:00-11:00 – творчы конкурс “Чаму я люблю Беларусь”

11:00-12:30 –  гульнёвая пляцоўка “Гульні маіх бабуль і дзядуль”

12:30-13:00 – абед

13:00-14:30 – экскурсія па роднай вёсцы “Мой родны кут, як ты мне мілы”

14:30-15:00 – полудзень

15:00 – адыход дадому

 

Гладкая Г.М.

Клемянтовіч В.В.

Шматок С.Б.

Дата

Тэма

Мерапрыемствы

Адказныя

09.06

Чалавек працы

8:00-8:30 – збор дзяцей

8:30-8:45 – зарадка

8:45-9:00 – лінейка, хвілінка бяспекі “Веласіпед, ролікі, скейт”

9:00-9:30 – “Прафесіі ў сельскай мясцовасці”

9:30-10:00 – сняданак

10:00-11:00 – знаёмства з дошкай гонару СГФ “Агра-Замосце”. Акцыя “Букет працаўнікам”

11:00-12:30 – экскурсія па аб’ектах сяльгаспрадпрыемства

12:30-13:00 – абед

13:00-14:30 – хвілінка здароўя “Правільная постаць”, спартыўныя спаборніцтвы

14:30-15:00 – полудзень

15:00 – адыход дадому

 

Каляда В.Р.

Рыбак А.Р.

Нарановіч А.Ю.

Дата

Тэма

Мерапрыемствы

Адказныя

10.06

Прырода роднага краю

8:00-8:30 – збор дзяцей

8:30-8:45 – зарадка

8:45-9:00 – лінейка, хвілінка бяспекі “Ядавітыя расліны і грыбы. Небяспечныя насякомыя”

9:00-9:30 –  віктарына “Прырода роднага краю”

9:30-10:00 – сняданак

10:00-11:00 – працоўны дэсант “Чысты двор”

11:00-12:30 – экскурсія на луг, творчая майстэрня “Вянок з лугавых кветак”

12:30-13:00 – абед

13:00-14:30 – хвілінка здароўя “Беражом зрок і слых”, час спартыўных гульняў “Вясёлыя старты”

14:30-15:00 – полудзень

15:00 – адыход дадому

 

Каляда В.Р.

Мацюшына В.В.

Талпека А.А.

 

Дата

Тэма

Мерапрыемствы

Адказныя

11.06

Сувязь пакаленняў

8:00-8:30 – збор дзяцей

8:30-8:45 – зарадка

8:45-9:00 – лінейка, хвілінка бяспекі “Электрычны ток”

9:00-9:30 –  бібліятэчная хвілінка “Сям’я гэта тое, што з табой назаўсёды”

9:30-10:00 – сняданак

10:00-11:00 – конкурс малюнкаў “Дом, у якім я жыву”

11:00-12:30 – час зносін “Зазірнём у сямейны альбом”

12:30-13:00 – абед

13:00-14:30 – хвілінка здароўя “Сябры Мойдадыра”, спартыўная гадзіна “Мы самыя шустрыя”

14:30-15:00 – полудзень

15:00 – адыход дадому

 

Гладкая Г.М.

Васілевіч Т.А.

Жарыкава А.П.

Дата

Тэма

Мерапрыемствы

Адказныя

12.06

Рэспубліканскія акцыя “Я гэты край Радзімаю заву”, "Беларусь у маім сэрцы"

8:00-8:30 – збор дзяцей

8:30-8:45 – зарадка

8:45-9:00 – лінейка, хвілінка бяспекі “Ці заўсёды інтэрнэт бяспечны”

9:00-9:30 –  вусны часопіс “Слуцк – мой горад, табе 905”

9:30-10:00 – сняданак

10:00-11:00 – віктарына-падарожжа “Беларусь у маім сэрцы..”

11:00-12:30 – віртуальнае падарожжа “Дастаянне рэспублікі”

12:30-13:00 – абед

13:00-14:30 – хвілінка здароўя “Здаровыя зубы, здаровы арганізм”, спартыўная гадзіна “Залатая скакалка”

14:30-15:00 – полудзень

15:00 – адыход дадому

 

Федаровіч В.В.

Федаровіч М.М.

3-ці тыдзень “Шчаслівы той, хто веды мае і адпачывае”

Дата

Тэма

Мерапрыемствы

Адказныя

14.06

Весела адпачываем

8:00-8:30 – збор дзяцей

8:30-8:45 – зарадка

8:45-9:00 – лінейка, хвілінка бяспекі “Вада не прабачае свавольства”

9:00-9:30 –  экскурс у гісторыю “Народныя святы”

9:30-10:00 – сняданак

10:00-11:00 – свята возера “Добры дзень, Нептун”

11:00-12:30 – творчая майстэрня “Строім замкі з пяску”

12:30-13:00 – абед

13:00-14:30 – хвілінка здароўя “Загартоўвайся, калі хочаш быць здаровым”, спартыўная гадзіна “Паласа перашкод”

14:30-15:00 – полудзень

15:00 – адыход дадому

 

Федароввіч В.В.

Жарыкава А.П.

Мацюшына В.В.

Дата

Тэма

Мерапрыемствы

Адказныя

15.06

Па старонках беларускага фальклёру

8:00-8:30 – збор дзяцей

8:30-8:45 – зарадка

8:45-9:00 – лінейка, хвілінка бяспекі “Флікер”

9:00-9:30 – школьны тэатр запрашае, выступленне лялечнага гуртка “Батлейка”

9:30-10:00 – сняданак

10:00-11:00 – конкурс акцёрскага майстэрства “Мой любімы казачны герой”

11:00-12:30 – віктарына па любімых казках “Падарожжа за трыдзяведзь зямель”

12:30-13:00 – абед

13:00-14:30 – хвілінка здароўя “Добры настрой – залог здароўя”, конкурс прыгажосці “Міс і містэр Лета”

14:30-15:00 – полудзень

15:00 – адыход дадому

 

Рыбак А.Р.

Шматок С.Б.

Дата

Тэма

Мерапрыемствы

Адказныя

16.06

Лес – наша багацце

8:00-8:30 – збор дзяцей

8:30-8:45 – зарадка

8:45-9:00 – лінейка, хвілінка бяспекі “Правілы паводзін у лесе”

9:00-9:30 – віктарына “Пра лес і лясныя дзівосы”

9:30-10:00 – сняданак

10:00-11:00 – экскурсія у лес “Лес – краса зямлі”

11:00-12:30 – квэст-гульня “У пошуках чароўнага дрэва”

12:30-13:00 – абед

13:00-14:30 – хвілінка здароўя “Вітаміны – мае сябры”, шоў-маскарад “Дзень індзейца”

14:30-15:00 – полудзень

15:00 – адыход дадому

 

Федаровіч М.М.

Клемянтовіч Т.П.

Позняк Г.Л.

Дата

Тэма

Мерапрыемствы

Адказныя

17.06

Духоўна-маральнае выхаванне

8:00-8:30 – збор дзяцей

8:30-8:45 – зарадка

8:45-9:00 – лінейка, хвілінка бяспекі “Адзін дома”

9:00-9:30 – адкрыты мікрафон “Што значыць быць добрым”

9:30-10:00 – сняданак

10:00-11:00 – сустрэча са святаром “Вечныя каштоўнасці”

11:00-12:30 – псіхалагічны практыкум “Перадай дабро па крузе”

12:30-13:00 – абед

13:00-14:30 – хвілінка здароўя “Салодкі вораг”, шашачны турнір

14:30-15:00 – полудзень

15:00 – адыход дадому

 

Рыбак А.Р.

Шахновіч Т.К.

Нарановіч А.Ю.

Дата

Тэма

Мерапрыемствы

Адказныя

18.06

Дзень навукі

8:00-8:30 – збор дзяцей

8:30-8:45 – зарадка

8:45-9:00 – лінейка, хвілінка бяспекі “Небяспечныя месцы: будаўніцтвы, закінутыя дамы, свалкі і інш”

9:00-9:30 – эрудзіт шоў “Што? Дзе? Калі?”

9:30-10:00 – сняданак

10:00-11:00 –паход у Замосцкую сельскую бібліятэку “Хто многа чытае, той многа знае”

11:00-12:30 – даследчая лабароторыя “Навуковы эксперымент”

12:30-13:00 – абед

13:00-14:30 – хвілінка здароўя “Асабістая гігіена”, дзень імянінніка “Толькі раз на год”

14:30-15:00 – полудзень

15:00 – адыход дадому

 

Федаровіч В.В.

Федаровіч М.М.

 

Дата

Тэма

Мерапрыемствы

Адказныя

19.06

Дзень падарожжаў і сустрэч

8:00-8:30 – збор дзяцей

8:30-8:45 – зарадка

8:45-9:00 – лінейка, хвілінка бяспекі “Я-пешаход, я-пасажыр”

9:00-9:30 – творчая майстэрня “Умелыя рукі”

9:30-10:00 – сняданак

10:00-11:00 – сустрэча са Шклярэўскім С.І. “У гасцях у старэйшага доктара Беларусі”

11:00-12:30 – экскурсія на крынічку в. Покрашава

12:30-13:00 – абед

13:00-14:30 – хвілінка здароўя “Шкодныя звычкі”, Дзень рэкордаў

14:30-15:00 – полудзень

15:00 – адыход дадому

 

Рыбак А.Р.

Федаровіч М.М.

Дата

Тэма

Мерапрыемствы

Адказныя

21.06

Закрыццё лагера

8:00-8:30 – збор дзяцей

8:30-8:45 – зарадка

8:45-9:00 – лінейка, хвілінка бяспекі “Лета БЕЗ небяспекі”

9:00-9:30 – конкурс малюнкаў на асфальце “Мы малюем лета”

9:30-10:00 – сняданак

10:00-11:00 – школьны кінатэатр

11:00-12:30 – конкурсна-разважальная праграма “Лета краснае, спявай званчэй”

12:30-13:00 – абед

13:00-14:30 – урачыстае закрыццё аздараўленчага лагера

14:30-15:00 – полудзень

15:00 – адыход дадому

 

Федаровіч М.М.

Федаровіч В.В.

Жарыкава А.П.

 

свернуть