Значныя дасягненні

2020/2021 навучальны год

лістапад 2020 года - дыплом ІІІ ступені ў ІІ этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбным прадмеце "Фізіка"  у Осіпава Аляксея, 11 клас (настаўнік Клемянтовіч В.В.); 

лістапад 2020 - дыплом І ступені ў раённым конкурсе "Падарожжа па малой Радзіме" у Траццяк Вольгі, 4 клас (настаўнік Лешчанка І.С.); дыплом ІІ ступені ў раённым конкурсе "Падарожжа па малой Радзіме" у Сакаленкі Лізаветы, 9 клас (настаўнік Лешчанка І.С, Радзюкевіч А.Э.)

люты 2021 - дыплом І ступені ў раённым конкурсе на лепшую відэавізітку і буклет адукацыйнага маршрута ў Сакаленкі Лізаветы, Сакаленкі Кацярыны,  9 клас (настаўнік Лешчанка І.С.)

люты 2021 - дыплом ІІІ ступені ў раённым конкурсе "Школа бяспекі"  у Траццяк Вольгі, 4 клас, дыплом ІІІ ступені ў раённым конкурсе "Школа бяспекі" у Осіпава Аляксея, 11 клас (настаўнік Гладкая Г.М.)

красавік 2021 - дыплом ІІІ ступені ў раённай алімпіядзе па вучэбным прадмеце "Беларуская мова"  у Траццяк Вольгі, 4 клас (настаўнік Федаровіч В.В.); дыплом ІІІ ступені ў раённай алімпіядзе па вучэбным прадмеце "Біялогія"  у Касцюк Валерыі, 8 клас (настаўнік Палуян Т.А.)

май 2021 - дыплом ІІІ ступені ў дыстанцыйнай алімпіядзе па вучэбным прадмеце "Англійская мова"  у Федаровіча Арцёма, 8 клас (настаўнік Іўкіна Т.Ю.)

2019/2020 навучальны год

кастрычнік 2019 года - дыплом ІІІ ступені ў раённым конкурсе "Вучань года" у Сакаленкі Кацярыны, навучэнкі 8 класа (настаўнік Лешчанка І.С.)

лістапад 2019 года - дыплом ІІ ступені ў ІІ этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбным прадмеце "Фізіка" 10 клас у Осіпава Аляксея (настаўнік Клемянтовіч В.В.); дыплом І ступені ў ІІ этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбным прадмеце "Гісторыя" 10 клас у Бандарэнкі Сямёна (настаўнік Радзюкевіч А.Э.), дыплом ІІ ступені ў ІІ этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбным прадмеце "Працоўнае навучанне" 11 клас у Федарук Яны (настаўнік Нямковіч А.К.)

снежань 2019 - дыплом ІІ ступені ў раённым конкурсе "Месцы майго дзяцінства" у Сакаленкі Кацярыны (настаўнік Лешчанка І.С.); дыплом ІІІ ступені ў раённым конкурсе "Во славу общей Победы" (настаўнік Лешчанка І.С.)

студзень 2020 - удзел у конкурсе "Я даследчык" з работай "Ниточка из прошлого" (Траццяк Вольга, 3 клас, настаўнік Федаровіч М.М.)

люты - дыплом І ступені ў раённым конкурсе "Школа бяспекі 2020", удзел у абласным этапе Траццяк Вольгі, 3 клас (настаўнік Гладкая Г.М.)

сакавік - дыплом ІІ ступені ў дыстанцыйнай аліміпіядзе па вучэбным прадмеце "Англійская мова" у Сакаленкі Лізаветы, навучэнкі 8 класа (настаўнік Іўкіна Т.Ю.)

красавік - дыплом І ступені ў дыстанцыйнай аліміпіядзе па вучэбным прадмеце "Русский язык" у Траццяк Аліны, навучэнкі 5 класа (настаўнік Лешчанка І.С.

2018/2019 навучальны год

сакавік 2018 - дыплом І ступені ў раённай алімпіядзе па вучэбным прадмеце "Беларуская мова" у Траццяк Аліны, 4 клас (настаўнік Рыбак А.Р.), дыплом ІІ ступені ў раённай алімпіядзе па вучэбным прадмеце "Матэматыка" у Касцюк Валерыі, 6 клас (настаўнік Талпека А.А.); дыплом ІІІ ступені па вучэбным прадмеце "Біялогія" у Кадолы Данілы, 8 клас (настаўнік Палуян Т.А.)

студзень 2019 - удзел у конкурсе "Я даследчык" з работай "Тапонімы вёскі Покрашава" (Траццяк Вольга, 3 клас, настаўнік Лешчанка І.С.)

люты 2019- дыплом І ступені ў раённым конкурсе "Школа бяспекі 2020", удзел у абласным этапе Траццяк Аліны, 4 клас (настаўнік Гладкая Г.М.)

люты 2019- дыплом ІІ ступені ў гімназічнай алімпіядзе па вучэбным прадмеце "Гісторыя" у Гладкага Мікіты, 7 клас (настаўнік Радзюкевіч А.Э.), дыплом ІІІ ступені  па вучэбным прадмеце "Біялогія" у Новік Марыі, 7 клас (настаўнік Палуян Т.А.), 

май 2019 - дыплом ІІІ ступені ў раённым конкурсе работ даследчага характару ў Сакаленкі Лізаветы, навучэнкі 7 класа (настаўнік Лешчанка І.С., Радзюкевіч А.Э.)

2017/2018 навучальны год

лістапад 2017 года - дыплом ІІ ступені ў ІІ этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбным прадмеце "Біялогія" 10 клас у Смольскага Станіслава (настаўнік Палуян Т.А.)

студзень 2018 - дыплом ІІ ступені  у раённым конкурсе "Я даследчык" у Траццяк Аліны, 3 клас (настаўнік Рыбак А.Р.)

люты 2018- дыплом І ступені ў раённым конкурсе "Школа бяспекі 2020", удзел у абласным этапе Траццяк Аліны, 4 клас (настаўнік Гладкая Г.М.)

май 2018 - дыплом ІІІ ступені ў раённым конкурсе работ даследчага характару ў Сакаленкі Лізаветы, навучэнкі 6 класа ( Радзюкевіч А.Э.), дыплом ІІ ступені ў раённым конкурсе работ даследчага характару ў Сакаленкі Кацярыны, навучэнкі 6 класа ( Лешчанка І.С.)